Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Garfildu
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2017, 20:03

Exeo portbagaj blocat, fara curent.

06 Aug 2017, 20:12

Salut tuturor,

Am deschis acest subiect ca poate o mai patit cineva asa. Nu pot deschide portbagajul la Seat Exeo 3r fiidnca nu are curent. Imi da erori ca becurile de marsalier si de ceata nu merg. La fel nici becurile la numaru de imatriculare. Am resusit sa il deschid a doua zii si am umblat un pic la cablu care merge direct sub portbagaj. Am vazut ca acolo este ceva intrerupere caci lam miscat un pic si becurile sor aprins si mergea tot. Or trecut 2 zile si acuma nu mai reactioneaza la nimic. Intrebarea ar fii daca ii posibil sa deschid portbagaju fara curent ? Este ceva metoda manuala ?

Multumesc anticipat.
 
Avatar utilizator
ClotzA
Mesaje: 557
Membru din: 28 Ian 2013, 13:41
Localitate: BXL
Contact:

Re: Exeo portbagaj blocat, fara curent.

07 Aug 2017, 11:14

Rabatezi banchetele din spate si intri prin interior sa-l deschizi.
 
Garfildu
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2017, 20:03

Re: Exeo portbagaj blocat, fara curent.

07 Aug 2017, 16:43

Am rabatat bancheta dar asta vroiam sa intreb ce tre fac mai exact sa pot deschide portbagajul ? Ca nu prea am vazut lov sa imping lamela.
 
 
Garfildu
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2017, 20:03

Re: Exeo portbagaj blocat, fara curent.

07 Aug 2017, 19:02

Mersi de video. Da A4 normal numa modelu mai vechi . Am sa ma uit daca am gaura aia cum o facut acolo.
 
Garfildu
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2017, 20:03

Re: Exeo portbagaj blocat, fara curent.

09 Aug 2017, 07:01

ClotzA scrie:

Mersi mult de ajutor. Am reusit sa deschid portbagajul si am gasit cablul intrerupt si lam facut.
:)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori