Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
cristy286
Subiect Autor
Mesaje: 1
Membru din: 15 Feb 2014, 17:49

Ajutor

15 Feb 2014, 18:32

Buna seara tuturor.Sunt nou pe forum si sper sa postez intrebarea mea unde trebuie.Am un Seat Exeo 2.0 tdi,143 cp, fabricatie 2010,155000 km.De cum a venit iarna aud niste zgomote ciudate ca niste batai infundate undeva pe partea dreapta fata ,dar nu reusesc sa identific unde se aude zgomotul.Am fost cu masina la doi mecanici diferiti, au urcat-o pe elevator, au verificat articulatiile fiecarei roti dar nu au gasit nimic uzat.Daca cineva s-a confruntat cu o situatie asemanatoare si a gasit rezolvare poate imi da un raspuns.
 
Avatar utilizator
dzaraider
ClubSEAT Team
Mesaje: 673
Membru din: 05 Ian 2011, 12:48
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor

15 Feb 2014, 19:06

Salut, sa il stapanesti sanatos in primul rand:). Cat despre bataie, am patit si eu ceva asemanator dupa cea am schimbat la leonul meu vechi ambreiajul si volanta. cei de la service-ul unde pusesem ambreiajul nou au montat suportul care fixeaza cutia pe lonjeronul din stanga stramb si batea in caroserie la un anumit tip de denivelari. Poate te ajuta informatia asta (mai ales daca ai facut si tu o operatie asemanatoare de curand).

P.S. nu a aparut decat la vreo sapt dupa schimbatul ambreiajului zgomotul ala la mine.

Numai bine.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori