Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
florin.stir09
Subiect Autor
Mesaje: 4
Membru din: 04 Iul 2016, 21:22

SEAT EXEO ST 1.8 TSI

04 Aug 2016, 07:35

Salutare, sunt nou in club si nou posesor al unui exeo 1.8 TSI 160 cai achizitionat la 94.000 km cu dotari de la scaune sport pilot automat senzori parcare, lumina si ploaie, la jante pe 18" o suspensie nu tocmai "moale" . ...si ca tot am achizitionat masinuta as dori sa fac mici modificari dar as avea nevoie de putin ajutor din partea voastra si mai exact de cei care poate au facut deja... doresc o ridicare a puteri dar nu stiu in ce sa optez , intre un cip box sau resoftare. as fi bucuros daca m-ai ajuta si u unele exemple de valori ex cai putere - nM stock vs modificare. Multumesc aticipat.
Imagine


Imagine


Imagine
Seat EXEO
1.8 TSI
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8626
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: SEAT EXEO ST 1.8 TSI

04 Aug 2016, 09:23

salutare, bine ai venit in ClubSEAT! frumos exeo, echipare sport din ce vad, imi plac maxim jantele ;)

pentru cai in plus recomand resoftare de calitate. avem thread cu pareri despre resoftare (versus si contra), foloseste "cautare", s-a scris destul si despre boxuri.
20-21 august suntem in zona Mendig - Adenau - Nurburg. daca vrei, ne faci o vizita ;) cauta threadul despre intalnirea din Germania de pe Ring ;)

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori