Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
Maru2001
Subiect Autor
Mesaje: 255
Membru din: 21 Noi 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Ajutor umanitar

06 Feb 2011, 16:39

Nu stiu cati dintre voi stiu ca la spitalul Victor Gomoiu exista o sectie cu copii abandonati (in general nou-nascuti).Mamele ii aduc la spital sub pretextul unei banale raceli si ii abandoneaza acolo.

Acesti copii nu au cunoscut niciodata glasul mamei, acesti copii nu au stiut niciodata ce inseamna o voce dojenitoare, dar spusa din dragostea unui tata. Le-am simtit singuratatea. Am simtit cum mai multe suflete ma cheama sa le ofer o mangaiere, sa le ofer un gand bun, sa le arat ca imi pasa, sa le arat ca nu sunt chiar atat de singuri si ai nimanui.

Cum bine stiti , in spitatele din Romania sunt multe lipsuri , iar aceste lipsuri se simt in mod deosebit pe cei mai putin neajutorati.Acesti copii au nevoie de mai multa hrana,de mai multe scutece,de jucarii ,haine,creme pentru bebelusi....si cam tot ce implica cresterea unui nou-nascut.
Eu personal merg in fiecare sambata sa le duc hrana,scutece,sa-i ingrijesc asa cum merita fie doar pentru o ora sau doua.Ii schimb,ii spal,le dau sa manance (asa ma asigur ca ei primesc si se bucura de tot ce aduc eu),ma joc cu ei,etc.

Cand intru pe usa ii vad cum isi ridica privirea si-ncep sa planga pentru a fi luati in brate , iti cersesc practic cu lacrimi in ochi sa vii sa le dai o imbratisare,iar de cum sunt luati in brate incep sa zambeasca ,acel zambet e parca un “multumesc ca ma iubesti “
Din pacate nu am voie sa postez poze cu ei sau sa dau date personale despre ei insa va spun ca sunt tare dragalasi si scumpi (mai ales cand ma joc cu ei si zambesc)

Cine doreste sa contribuie la ajutorarea acestor micuti cu jucarii,hainute,scutece,bani,etc este rugat sa ma contacteze pe e-mail maru_maria2001@yahoo.com sau pe telefon : 0767 058 138

Multumesc!
Seat Ibiza 2001
http://www.spontania.ro Asociatia Spontania - Interventie in Autism
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor umanitar

06 Feb 2011, 17:55

peeeeerfect! Ma bag si eu!

hai sa facem o lista eventual si sa strangem cate putin de la fiecare...

1. andrei
2.
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
DMV_seat
Mesaje: 161
Membru din: 04 Aug 2010, 17:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

06 Feb 2011, 21:17

1. andrei
2. DMV
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

08 Feb 2011, 17:17

1. andrei
2. DMV
3. Remus ( la intoarcere )
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
Maru2001
Subiect Autor
Mesaje: 255
Membru din: 21 Noi 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

14 Feb 2011, 22:49

M-am gandit ca pot pune niste poze de duminica in care nu se vad (prea bine) fetele copiilor :D
Multumesc Bubulutza pt ajutor :hi


ImagineImagineImagineImagine
Seat Ibiza 2001
http://www.spontania.ro Asociatia Spontania - Interventie in Autism
 
Avatar utilizator
DMV_seat
Mesaje: 161
Membru din: 04 Aug 2010, 17:02
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

15 Feb 2011, 00:16

Maru2001 scrie:
M-am gandit ca pot pune niste poze de duminica in care nu se vad (prea bine) fetele copiilor :D
Multumesc Bubulutza pt ajutor :hi


ImagineImagineImagineImagine



Ti-am dat mail acum vreo saptamana, pentru mai multe detalii si nu mi-ai raspuns...
Leon 2010 Alb, FR - DSG, 2.0 - 211 CP
B-112-DMV
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor umanitar

15 Feb 2011, 08:55

Maru2001 scrie:
Multumesc Bubulutza pt ajutor :hi


n-ai de ce sa imi multumesti! :hi sper ca vor mai fi si altii care sa te sprijine si datorita lor acesti copii sa aiba parte macar o singura zi pe saptamana de putina iubire! jos palaria pentru puterea ta de a aduce bucurie acestor copii! :hi :hi :hi

 
Avatar utilizator
Maru2001
Subiect Autor
Mesaje: 255
Membru din: 21 Noi 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

15 Feb 2011, 20:36

DMV_seat scrie:
Maru2001 scrie:
M-am gandit ca pot pune niste poze de duminica in care nu se vad (prea bine) fetele copiilor :D
Multumesc Bubulutza pt ajutor :hi


ImagineImagineImagineImagine



Ti-am dat mail acum vreo saptamana, pentru mai multe detalii si nu mi-ai raspuns...


Ti-am lasat un pm
Seat Ibiza 2001
http://www.spontania.ro Asociatia Spontania - Interventie in Autism
 
Avatar utilizator
dyanna
Mesaje: 64
Membru din: 01 Sep 2009, 22:55
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

17 Mar 2011, 00:02

Hellooooooo dragilor
Ati adormit ???
Inca mai e nevoie de ajutor pentru acei copii abandonati de mamele lor.
Credeti ca la intalnirea de vineri din Bucuresti am putea discuta si dona banuti , hainute , jucarii pentru acesti copii minunati ???
Haideti sa nu ii abandonam , au nevoie de ajutor !!!

Pentru cei care nu sunt din Bucuresti si nu au cum sa ajunga la intalnirea de vineri , dar doresc sa ajute , o pot contacta pe Maru (aveti adresa de mail si numarul de telefon in primul mesaj).

Mii de multumiri anticipat!!!
Seat Altea 1.6 / 102 Stylance - 2004 - My Love !!!
 
Avatar utilizator
Maru2001
Subiect Autor
Mesaje: 255
Membru din: 21 Noi 2009, 15:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

13 Apr 2011, 16:55

Multumesc pentru sustinere si ajutor DMV :hi
In curand or sa se aranjeze treburile p-acolo
Seat Ibiza 2001
http://www.spontania.ro Asociatia Spontania - Interventie in Autism
 
veropuck
Mesaje: 8
Membru din: 28 Ian 2011, 11:23
Localitate: Bucuresti

Re: Ajutor umanitar

04 Mai 2011, 11:27

Buna,
abia acum am citit si eu toata discutia voastra.Ma gandeam sa te intreb daca aveti nevoie de cineva care dupa programul de munca sa ajute cu cate ceva pe acolo,fizic.Eu as ajuta cu toata dragostea.
Multumesc!
 
Breazu
breazu
Mesaje: 472
Membru din: 08 Sep 2008, 14:09
Localitate: bucuresti

Re: Ajutor umanitar

01 Aug 2011, 13:06

Am rugat-o pe sotie cand da salariile acum la 15, sa ii roage sa lase fiecare cat vrea si poate, ce se strange chiar daca nu am timp sa vin la intalniri o sa il deranjez pe D-l RTD sa coboare in fatza blocului cand trec spre casa intr-o seara si ii dau lui.
Ibiza exclusiv 1.2 alba.
 
vatraiulcole
Mesaje: 29
Membru din: 04 Iul 2012, 13:35
Localitate: Poiesti

Re: Ajutor umanitar

19 Feb 2013, 11:34

Maru2001 scrie:
Nu stiu cati dintre voi stiu ca la spitalul Victor Gomoiu exista o sectie cu copii abandonati (in general nou-nascuti).Mamele ii aduc la spital sub pretextul unei banale raceli si ii abandoneaza acolo.

Acesti copii nu au cunoscut niciodata glasul mamei, acesti copii nu au stiut niciodata ce inseamna o voce dojenitoare, dar spusa din dragostea unui tata. Le-am simtit singuratatea. Am simtit cum mai multe suflete ma cheama sa le ofer o mangaiere, sa le ofer un gand bun, sa le arat ca imi pasa, sa le arat ca nu sunt chiar atat de singuri si ai nimanui.

Cum bine stiti , in spitatele din Romania sunt multe lipsuri , iar aceste lipsuri se simt in mod deosebit pe cei mai putin neajutorati.Acesti copii au nevoie de mai multa hrana,de mai multe scutece,de jucarii ,haine,creme pentru bebelusi....si cam tot ce implica cresterea unui nou-nascut.
Eu personal merg in fiecare sambata sa le duc hrana,scutece,sa-i ingrijesc asa cum merita fie doar pentru o ora sau doua.Ii schimb,ii spal,le dau sa manance (asa ma asigur ca ei primesc si se bucura de tot ce aduc eu),ma joc cu ei,etc.

Cand intru pe usa ii vad cum isi ridica privirea si-ncep sa planga pentru a fi luati in brate , iti cersesc practic cu lacrimi in ochi sa vii sa le dai o imbratisare,iar de cum sunt luati in brate incep sa zambeasca ,acel zambet e parca un “multumesc ca ma iubesti “
Din pacate nu am voie sa postez poze cu ei sau sa dau date personale despre ei insa va spun ca sunt tare dragalasi si scumpi (mai ales cand ma joc cu ei si zambesc)

Cine doreste sa contribuie la ajutorarea acestor micuti cu jucarii,hainute,scutece,bani,etc este rugat sa ma contacteze pe e-mail maru_maria2001@yahoo.com sau pe telefon : 0767 058 138

Multumesc!





Salut si respect pentru initiativa ta , eu as vrea ca cei 2% daca nu ma insel din salariul meu sa intre aici , cred ca ar fi mult mai bine sa se poata directiona fondurile acestea , in fiecare an vin diversi sa le dau acesti 2% si sa completez un formular, te rog sa te interesezi daca putem face acest lucru. As fi mult mai multumit si linistit sa stiu ca vin catre acesti copii , acum cateva zile un prieten care este preot imi zicea sa ii copletez acest formular, inca nu am facut acest lucru dar vreau sa ii directionez catre acesti copii . O zi buna.
SEAT LEON 1.9 TDI 90 CP ALH
Cea mai mare parte din virtuti au inceputuri amare si urmari dulci:
cea mai mare parte din pacate, inceputuri dulci si urmari amare.
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor umanitar

19 Feb 2013, 15:03

Raspund eu in locul ei , pt ca stiu oarecum situatia.
Din varii motive, acei copii nu mai sunt la Victor Gomoiu...multumim pt initiativa, dar cum in Romania aceste "minuni" tin cateva zile....nu stiu de ce au luat decizia de a renunta la gazduirea copiilor.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube
 
costin212
Mesaje: 78
Membru din: 21 Iul 2009, 21:33
Localitate: Bucuresti-Brancoveanu
Contact:

Re: Ajutor umanitar

13 Mai 2013, 11:27

Buna,
Ma bag si eu in discutia asta.
Daca afla cineva unde sunt gazduiti, pot contribui si eu cu cei 2% + ceva saci de haine foarte bune si jucarii pentru bebelusi de la 0 la 2, ramase de la baietelul meu.
www.neplimbam.ro
Intre 4% si 10% reducere la toate produsele Thule, Cruz, Modula pentru membri forumului. Pentru detalii, PM.

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori