Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Alexandrel
Subiect Autor
Mesaje: 388
Membru din: 17 Iul 2012, 09:18
Localitate: Iasi

Difuzor Cupra R spate

28 Mar 2017, 09:02

Vand difuzor pentru Seat Leon Cupra R, iesire dubla pe centru pentru evacuare.

Difuzorul este facut de RDX(germany) si este din plastic (NU FIBRA).

Se potriveste pe spoilerul de Leon FR/Cupra/Cupra R, atat pe facelift cat si pe non-facelift.

Produsul este nou nout si vine la pachet cu silicon pentru montaj.

Pret: 800RON si platesc eu transportul.
0756 490 869 ALEX

Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine.Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Difuzor Cupra R spate

28 Mar 2017, 10:34

Colegii discuta pe topicul dedicat ca NU se potriveste pe bara viewtopic.php?f=4&t=23262.

Daca aspectul asta e corect, te rog sa mentionezi chestia asta si atunci antul se va sterge de pe Club SEAT. Nu mi se pare corect sa vinzi unui coleg de forum un difuzor pe care nu il poti monta pe masina. Iti poti vinde produsul in alta parte.

Daca garantezi ca se va potrivi si se va putea monta, atunci nu e nici o problema.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Alexandrel
Subiect Autor
Mesaje: 388
Membru din: 17 Iul 2012, 09:18
Localitate: Iasi

Re: Difuzor Cupra R spate

28 Mar 2017, 13:32

Salut Cosmine! NU vad nicaieri ca a comandat cineva un difuzor de la RDX si nu s-a potrivit pe bara.
NU am idee de unde a comandat colegul Andrei difuzorul, insa al meu mi se pare destul de calitativ (calitatea plasticului macar).

Expresia "Exact asa e si al meu. Aproape imposibil de montat" este total irelevanta. Asa arata si cel OEM la 2000 RON si pun pariu ca ala merge montat fara probleme.
Eu l-am luat la sfaturile unui amic grec care l-a montat fara probleme:

Imagine.Imagine.Imagine.Imagine

Chiar nu stiu ce sa zic, eu il tin de o luna intr-un garaj, nu am avut nicio tentativa de a-l monta, deci nu pot spune nimic despre fitment.
Imi pare rau ca acum se interpreteaza ca il vand pentru ca nu se potiveste.

Pana una alta, nu stiu daca difuzorul colegului Andrei e tot de la RDX, nu stiu cum se potriveste al meu pana nu dau difuzorul OEM jos si incerc sa-l atasez pe asta. Voi reveni cu detalii.
:hi :hi
 
Alexandrel
Subiect Autor
Mesaje: 388
Membru din: 17 Iul 2012, 09:18
Localitate: Iasi

Re: Difuzor Cupra R spate

08 Apr 2017, 11:34

Atasez niste poze cu acelasi difuzor montat de un coleg din Braila (au fost comandate 2).
Intr-adevar, e nevoie de munca pentru a-l pune pe masina (finisare difuzor oem, finisare difuzor RDX, imbinare difuzoare cu kit pentru plastic sau fibra, etc..), insa nimic special pentru un workshop specializat.

Imagine.Imagine.Imagine.Imagine

Acestea fiind spuse, difuzorul este in continuare valabil pentru vanzare.

UP!
 
Alexandrel
Subiect Autor
Mesaje: 388
Membru din: 17 Iul 2012, 09:18
Localitate: Iasi

Re: Difuzor Cupra R spate

30 Apr 2017, 16:37

Sold!

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori