Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
FlorentinPavel
Subiect Autor
Mesaje: 578
Membru din: 01 Mar 2008, 08:03
Localitate: Craiova

Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

16 Sep 2016, 19:13

Cumpar pt. Leon1M/Toledo generatia 1999-2005:
aripa stanga fata (sofer), SH, originala, argintiu/gri metalizat, cod culoare L57N, vopsea originala, nu chiar perfecta, dar sa nu necesite revopsire, poate doar polish sau retus prag.

Ofer 250 lei plus transportul.

Codul de culoare (paint number) e pe eticheta de sub mocheta portbagaj, de regula in dosul banchetei sau lateral.

Piesa poate fi dezechipata complet, fara accesorii.

Astept oferte aici, prin mesaj privat sau la tel. 0761644127.
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

16 Sep 2016, 19:47

Incearca sa dai o cautare si pe olx,sunt o gramada de leonuri la dezmembrat in zona de unde esti tu,poate ai noroc.
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
Avatar utilizator
gabi1988
Mesaje: 1163
Membru din: 12 Feb 2012, 18:21
Localitate: Snagov

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

16 Sep 2016, 22:18

Cam greu sa găsești pt partea din fata, se dau cel mai repede. Important sa găsești o aripa ok sa nu fie chituita sau altceva și o vopsești tu.
Leon 1.6 16 v 2004 Bifuel
 
FlorentinPavel
Subiect Autor
Mesaje: 578
Membru din: 01 Mar 2008, 08:03
Localitate: Craiova

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

18 Sep 2016, 09:44

Mulțumesc pt. sfaturi, caut frecvent pe olx, la jumătate.ro, buletinul auto, dez.ro etc. etc. si nu am gasit, deja am fost apostrofat de anumiti vanzatori pt. deranj si insistenta.

Aripa SH alta culoare deja am, a fost verde. am decapat straturile de lac si culoare pana la stratul de primer, pe care nu l-am afectat, dar nu vrea sa-mi garanteze nimeni ca iese nuanta (prin nuanta ma refer la stratul de gri, nu la stratul de lac incolor, mai lucios sau mai mat).

Imagine

Caut in continuare, anunt valabil.
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

18 Sep 2016, 09:49

Imposibil sa nu iasa nuanta daca folosesti o vopsea dupa codul de culoare din portbagaj si daca vopsitorul este cat de cat meserias si nu un "Dorel"din spatele blocului.
Eu zic ca merita sa incerci si sa o vopsesti pe cea care o ai acum...
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
FlorentinPavel
Subiect Autor
Mesaje: 578
Membru din: 01 Mar 2008, 08:03
Localitate: Craiova

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

19 Sep 2016, 10:32

Da, asa este.
Nuanta insa va iesi doar la o reprezentanta, deoarece codul L57N este pe baza de apa.
Se poate reface codul L57N si pe baza de diluant, dar nuanta va iesi mai sidefata (pt. cine are ochi s-o observe).

Nu ma grabesc, deoarece am aripa originala pe masina, care mi-a fost zgariata in parcare de un caine si momentan o mai las asa.

Deocamdata nu revopsesc nici aripa de rezerva pe care o am (foto de mai sus) si inca mai caut aripa cu vopsea originala.
Anunt valabil.
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

19 Sep 2016, 16:27

Foarte ciudat sa iti spună că nu iese culoarea.
Și cred că e vb de codul LS7N, dacă e gri. Asa am și eu și alti colegi. Eu am făcut vopsea după codul asta și am vopsit elemente și nu e nici o diferență fata de elementele vechi ale mașinii.
Gri-ul nu e o culoare pretențioasă dacă e întreținuta. În speță, eu de cel Putin 2 ori pe an, primăvară și toamna, îi aplic un tratament și mașina, chiar dacă e 2001 e în continuare lucioasă. Nu e loc cu vopsea matuita.
Eu zic sa o faci aripa, după codul de culoare și va ieși foarte bine. Comparatia sa o faci cu capota sau ușă apropiata, și pe alea vezi ca e vopseaua "ștearsă si fără luciu" eu zic sa îi dai un polish, sau măcar o lustruire.

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

 
FlorentinPavel
Subiect Autor
Mesaje: 578
Membru din: 01 Mar 2008, 08:03
Localitate: Craiova

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

26 Sep 2016, 10:42

Da, multumesc pt. sfat, probabil asa voi face, daca nu gasesc o aripa gri (argintiu) metalizat..
Codul L57N sau LS7N, conform corectiei anterioare.
Caut in continuare.
 
FlorentinPavel
Subiect Autor
Mesaje: 578
Membru din: 01 Mar 2008, 08:03
Localitate: Craiova

Re: Cumpar aripa stanga fata Leon 1M

03 Apr 2017, 17:51

Am gasit in sfarsit aripa mult cautata, nu chiar perfecta dar la nuanta dorita.
Se poate inchide acest topic.
Multumesc

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori