Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
grasuraul
Subiect Autor
Mesaje: 1181
Membru din: 14 Dec 2008, 21:57
Localitate: Bistrita
Contact:

Schimbare plafoniere spate cu unele cu senzori volumetrici

29 Dec 2012, 17:13

Salutare,
as dori sa schimb plafonierele din spate, cele 2 de deasupra usilor spate cu 2 plafoniere originale de passat cu senzori volumetrici. Intrebarea mea este se poate face acest lucru in conditiile in care cele de passat au 4 respectiv 6 fire iar cele originale de seat doar 2 fire. Este cineva de pe forum ce are asa ceva pe masina?
Atasez si o poza cu piesele cu pricina
Imagine

Multumesc
My Toledo 1.9 TDI
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Schimbare plafoniere spate cu unele cu senzori volumetrici

29 Dec 2012, 18:05

Cum sa aiba 2 fire cele originale, fara senzori volumetrici? Au fix 3 fire: masa, plus permanent si masa prin switch-ul portierei. Senzorii volumetrici se leaga la modulul de inchidere centralizata, daca ai unul cu alarma in el.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
grasuraul
Subiect Autor
Mesaje: 1181
Membru din: 14 Dec 2008, 21:57
Localitate: Bistrita
Contact:

Re: Schimbare plafoniere spate cu unele cu senzori volumetrici

29 Dec 2012, 18:38

Nu cred ca are modulul ce il am pe masina alarma, deci pentru schimbare e nevoie si de alt modul de inchidere cu alarma incorporata

dany19940 scrie:
Cum sa aiba 2 fire cele originale, fara senzori volumetrici? Au fix 3 fire: masa, plus permanent si masa prin switch-ul portierei. Senzorii volumetrici se leaga la modulul de inchidere centralizata, daca ai unul cu alarma in el.
My Toledo 1.9 TDI

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori