Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 132
 
Avatar utilizator
leo
Leo
Mesaje: 182
Membru din: 29 Feb 2008, 09:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

ce am comentat eu a fost o IRONIE

21 Mar 2008, 13:42

alo fratilor ce aveti ?????????????????????? :o cred ca e o gluma,nu? in primul rand eu nu inteleg cum poti sa mergi cu 120 km sau sa fugi de politie atata timp cand pe magherul sunt semafoare la 300 de m si camere amplasate peste tot . plus ca sunt politisti in intersectii :lol: iar viteza medie e de 5 km pe ora in bucuresti e super aglomerat chiar si seara sa nu uitam de pietonii care traverseaza aiurea , plus gropi , masini parcate aiurea si dobitoci care nu au habar sa conduca. nu sunt etuziasmat , fericit sau tentat sa fac ce fac altii. doar ca nu cred si parerea mea directa ,clara este ca e o poveste care nu prea este posibila si cred ca am inceput sa comentez pt ca sincer sunt plictisit de oameni care fabuleaza si se cred zmei. ceea ce am scris eu era doar o ironie.eu cred ca omul a vazut un film de proasta calitate si poate si a ratat vocatia de scenarist. nu inteleg de ce denaturam discutia si discutam atat de mult pe tema asta care chiar daca ar fi adevarata in totalitate sau 1 % tot este o prostie curata . repet, ce am comentat pana acum a fost cu tenta ironica.
 
Avatar utilizator
Matrixu
Mesaje: 697
Membru din: 20 Feb 2008, 12:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 14:06

Nu cred ca esti tu indrepatatit sa spui ce crezi tu ca am vazut sau nu.
Pana una alta, amenzile si pararerile oamenilor care ma cunosc dovedesc ca merg legal si normal.
Tie ti se par sf-uri ca oamenii mor din cauza vitezei in oras? Toate accidentele cu trecut pe rosu din lene sau teribilism sunt inventate de stiri?
Pana una alta, am observat ca tu ai fost cel care ai raspuns, ti-am raspuns si eu si tu ti-ai sters postul devenind acum un om inocent care nu intelege ce am eu.
Hai sa ne ajungem sa ne certam ce si cum e adevarat. Doar ca toate comentariile pana la mine au fost mai mult sau mai putin voalat de acord si funny cu ce s-a intamplat.
Iti recomand sa vezi cum e sa fi prima masina la semafor si de pe contrasens sa vina cineva ce depaseste coloana si reuseste sa ia pe capota o femeie ce nu avea nici o vina ca trecea pe verde.
Comentariul pe care l-ai sters era unul in care ma luai peste picior. Ai realizat ca ai spus o prostie si apoi l-ai sters, raspunsul meu fiind oarecum stupid in acest context.
Leon Mk2 BXE 1.9 tdi 105cp 2007 crono yellow
http://www.youtube.com/watch?v=GcfwBzFdRQ4
 
Avatar utilizator
DjAlcohol
Mesaje: 405
Membru din: 23 Dec 2007, 08:37
Localitate: Bucuresti

21 Mar 2008, 15:24

In nici un caz nu ma laudam cu ce am facut, si cu siguranta nu o sa se intample a 2-a oara. Nu incerc sa ma laud cu nimic pt. ca a fost pura prostie si am avut noroc ca nu s-a intamplat nimic mai grav.
Seat Leon FR TDI
 
Avatar utilizator
Bogdan
Mesaje: 542
Membru din: 27 Noi 2007, 18:25
Localitate: Bucuresti

21 Mar 2008, 15:35

Bai baieti calmati-va gata...
Topicul asta e de intalniri nu de judecat, nu de fabulat nu de a face pe Sfintii!
Octavia 3 Elegance, 2.0TDI, DSG, Black Pack
C4 Coupe '05
KartingClub | ClubC4 Romania | DS Spirit | MotorSportNews
 
Avatar utilizator
DjAlcohol
Mesaje: 405
Membru din: 23 Dec 2007, 08:37
Localitate: Bucuresti

21 Mar 2008, 16:29

Iar tie domnule leo ar trebui sa-ti fie rusine ca jignesti persoane pe care nu le cunosti ;)
Seat Leon FR TDI
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 16:29

eu cred ca sunteti offtopic si nu e cazul sa va certati aici. Faptul ca aveti pareri in contradictoriu este absolut normal si plus de asta nu cred ca suntem vreunii in masura sa comentam care cat de bine/prost conduce
@leo-1.iti dai seama ca DjAlcohol nu ar fi avut nicun motiv sa ne minta sau sa se laude(mai ales ca si el a zis ca nu se mandreste cu "pozna" lui
2.daca vrei sa mergi cu viteza gasesti unde sa mergi, fie el si magheru cu camerele si semafoarele lui.
@matrixu-imi pare rau daca tu ai asistat la scena pe care ai descris-o , am patit-o si eu si nu i-as dori si altcuiva sa o pateasca.Tu ai dreptate cu viteza si cu trecutul pe rosu dar noi totusi nu suntem un club de descreierati care ne intalnim sa alergam masini si sa facem curse!
 
Puffy

21 Mar 2008, 16:58

@Leo, se vede ca nu prea esti iesit noaptea din casa... Nu stiu de cand ii cunosti tu pe DjAlcohol sa iti dai cu parerea referitor la el. Crede-ma ca omu are mai multi km cu spatele decat ai tu cu fata... ;) Si daca vrei sa vezi SF-uri, vino diseara si deschide-i un pic usa de la sofer... o sa ramai Puff :lol:

@Matrix, cine ce post a sters fara sa stiu eu sau Remus??

 
Avatar utilizator
leo
Leo
Mesaje: 182
Membru din: 29 Feb 2008, 09:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 17:39

draga pufy :D vreau sa ti zic ca eu merg cu masina si ziua si noaptea in comparatie cu altii , 2 nu cred ca ai tu idee cati km am eu sau nu,3 nu vad legatura cu usa , masina si cu imbecilitatea conducatorilor auto . sincer nici nu ma intereseaza fiecare ce masina are. poti sa ai ce masina vrei , important e sa stii sa conduci nu doar sa apesi pe acceleratie si sa risti sa i omori pe altii . iar tu matrix nu stiu ce tot vrb acolo si la ce tot te referi dar mai bine mai citesti o data ( eu nu am facut referire la tine si nu am zis nimic de comentariul tau, din contra ai dreptate legat de viteza si riscul pe care si l asuma(asta daca este adevarat) ,in momentul in care merge cu viteza si trece pe rosu)nu m am luat de tine si nu te am ironizat pe tine , comentariul meu nu era la adresa ta . sper ca am fost clar si s a inteles confuzia daca a existat. iar pe tine alcool nu te am jignit , doar mi am spus o parere personala pe acest forum ca un simplu membru, cu atat mai mult cu cat ai recunoscut si tu :wink:
 
Avatar utilizator
DjAlcohol
Mesaje: 405
Membru din: 23 Dec 2007, 08:37
Localitate: Bucuresti

21 Mar 2008, 17:50

In primul rand m-ai facut mincinos, si am recunoscut ca am fost inconstient nu ca am mintit cu ceva. Oricum nu imi imaginam ca se ajunge la un asemenea rahat de la o povestire. Nu am nimic de demonstrat si mai ales ca nu ma laud cu ce-am facut. Iar asta este ultimul meu post cu legatura la polemica asta.
Seat Leon FR TDI
 
Puffy

21 Mar 2008, 18:03

@Leo... daca nimeni nu a zis ca DjAlcohol fabuleaza.... tu cine esti sa il iei la misto?? Nu imi aduc aminte sa iti fi vazut masina in vreo revista de tuning, sau la vreo expozitie de profil...(asta ca sa iti dai seama de cine te-ai luat). Nu va mai dati voi, pietonii, cu parerea referitor la unii sau la altii. Vezi-ti frate de masina ta, si nu mai fi tu "miezu".

Pe Matrixu il inteleg, ca el s-a luat de inconstienta lui, si are perfecta dreptate.

Da tu... pana la urma, de ai scris treaba cu capacu si cu canalu??? Incearca sa postezi la subiect, daca ai ceva de zis, si, foarte important, acolo unde trebuie.

Daca mai ai ceva de zis, vb diseara la Mol Udriste ;) Aici se inchide subiectul, si or sa se mute si posturile.
 
Avatar utilizator
leo
Leo
Mesaje: 182
Membru din: 29 Feb 2008, 09:29
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 18:35

adica sa inteleg ca tu ca moderator nu respecti parerea membrilor si plus ca vad ca nu esti impartial .nici macar nu citesti bine si cu asta am terminat , nu vad legatura intre masina si condus . nu lucrurile fac oamenii , e invers spre surprinderea ta. eu cu asta am terminat te las pe tine sa centrezi si sa dai si cu capul ca vad ca ai o prb cu asta. eu am terminat si subiectul pt mine este inchis.
 
Puffy

21 Mar 2008, 19:06

De la a iti da o parere, si pana a face pe cineva mincinos... e cale foarte, foarte lunga. Nu cred ca am fost impartial cu nimeni de pe forumul asta... am respectat toate parerile, chiar daca nu am fost de acord cu ele.
Unde nu am citit bine?? acolo unde il luai la misto?? sau unde a zis ca fabuleaza??

Parerea mea e sa ai tu mai multa grija ce postezi, ca poate sa deranjeze.

De masina ti-am zis, ca sa iti dai seama ca omu stie cu ce sa mananca si viteza si tuningul.
 
Remus
Membru Fondator
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 20:04

Imi e rau. ceva apucat fratilor ????? Ati luat pastile de cearta , nu inteleg de unde atata cearta ! Gata prea mult offtopic fara legatura , matrixu ai dreptate cu viteza si ce se poate intampla din cauza ei, dar asta nu inseamna ca nu putem invata din greselile altora , nu cred ca Dj a povestit ce a patit cu gandul de a se lauda !!!! Puffy ,leo are dreptate cu impartialitatea si Leo mai usor cu ironiile :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
julia_crista
Mesaje: 711
Membru din: 04 Dec 2007, 20:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

21 Mar 2008, 20:06

mama mama ce este aici, nu intra omul o zi si.............. waw, si altii spun de mine ca sunt off topic cand fac numai o prostie.
daca toti ati incheiat cu discutiile pe tema cred ca pot sa spun si eu ceva
@dj_alcool - nu sunt de acord cu trecutul pe rosu, dar bravo tie pentru ca ai alergat politia romana, pacat ca te-a prins, altii fac mai rau si politia inchide ochii.
@puffy - ar trebui sa fii impartial
@matrixu - de acord cu tine, dar asa cum spunea cineva mai sus, suntem majori si vaccinati fiecare face ce vrea si ce il lasa constiinta, nu cred ca dj_alcool a facut cu scop, cred ca a fost o chestie de moment de adrenalina.
Parerea mea este ca mai degraba legea nu ar trebui sa fie atat de permisiva pentru cei care dau examenul pentru permisul auto, decat sa le dam la toti ca sa avem ce lua dupa aceea. Eu la examen aveam pe unul care abia stia sa citeasca si a luat examenul, asa ca................
@leo - exprimarea este libera in tara asta, poti sa iti spui parerea dar nu este frumos sa ne facem mincinosi, puteai sa ai o exprimare mai diplomata, de genul : mie povestea lui dj_alcool imi pare de domeniul sf.

chiar credeti ca unii dintre noi vor simti nevoia sa faca ce a facut dj_acool doar pentru ca a mai facut-o cineva de pe forum, eu cred ca suntem mai evoluati decat oile (referire la efectul de turma)????????!!!!!!!!!
 
Puffy

21 Mar 2008, 20:18

Va rog sa imi explicati si mie unde am fost eu impartial???
Daca vi se pare ca sunt impartial pt simplu fapt ca ii i-au apararea unui coleg de pe forum in momentul in are altul il face mincinos, fara sa il fi vazut vreodata, sa fara sa fi schimbat o vorba cu el, va rog frumos sa ma scuzati.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 132

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori