Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Remus
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Prima zi cu Seatul tau !

08 Mai 2008, 17:20

Imi aduc aminte ca , in prima zi nu am putut s a ma dau jos din masina, imi venea sa dorm in ea :P am studiat toate butoanele m am jucat cu tot ce se poate din ea :D ! Din pacate 2 sapt masinuta a asteptat in fata blocului fara s a o conduc si muream :(( dar mai toata ziua eram in ea:D pana a venit permisul :P !
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
Avatar utilizator
luci&dana
VIP
Mesaje: 2966
Membru din: 29 Noi 2007, 16:52
Localitate: Constanta
Contact:

08 Mai 2008, 17:34

in prima zi de la achizitionare...am spalat-o de 2 ori ca se pusese praful... :D ...dar asta doar in prima zi
Seat Ibiza 1.4 16V 86 CP

În jurul nostru se afla unii oameni care îsi traiesc viata parca numai cu singurul scop de a ajunge la capatul ei.
NU Viteza ucide!!! INCONSTIENTA, PROSTIA, LIPSA DE EXPERIENTA, NEATENTIA, TERIBILISMUL ucide!

http://www.youtube.com/watch?v=m5fsEHeZ1I4
 
Avatar utilizator
Flory
Albertina
Mesaje: 531
Membru din: 07 Ian 2008, 20:32
Localitate: Constanta

08 Mai 2008, 17:40

in prima zi .. nu aveam carnet ..... si ...... :banghead:
dar am fost langa agigea p un drum uitat de lume ...si ... mi-am facut de cap cu ea...
aveam niste emotiiii maaaaaaari... nu mai stiam cum sa tin mana pe volan:))))
Orice solutie genereaza noi probleme.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

08 Mai 2008, 19:23

Prima zi a fost cu totul neasteptata, a fost intr-o luni, eu asteptam masina cam pe vineri. Ma suna dealerul, imi da vestea, am lasat servici si tot ce tinea de el si am tulit-o spre marea intalnire. Masina era in show-room, galbena fiind mi-a atras din prima atentia. Sa fiu foarte sincer, atat e de frumoasa ca nu imi puteam (si nici acum nu pot) lua ochii de la ea. Formalitatile nu au durat cine stie ce, apoi ne-am urcat in ea si am luat-o la plimbare impreuna cu sotia. Am fost sa o aratam parintilor, care la randul lor erau extaziati, catorva amici dupa care ne-am tot plimbat. Cum spuneam si atunci pe forum, mai ca mi-a venit sa dorm in ea.
Suntem foarte atasati de Leonul nostru si speram sa avem o relatie foarte stransa cu 'mnealui... :love4: :love4:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Gabyucl
zuly
Mesaje: 443
Membru din: 03 Dec 2007, 17:53
Localitate: Bucuresti

08 Mai 2008, 19:42

hmmm....prima zi...eram asa de fericit...insa ca si multi dintre voi nu aveam carnet,mai aveam de asteptat 2 saptamani pana faceam 18 ani,respectiv examenul auto(am inceput scoala inainte sa fac 18 ani).
dar asta nu m a impiedicat sa ma plimb putin cu tata langa mine pe aici pe strazi :D :D :D ...

tin minte cand mi a adus o din germania era asa de murdara...era si seara afara si credeam ca e gri...a doua zi am vazut ca era alba :lol: :lol:
Seat Leon 1.9 TDI-under construction ;)

Nu lucrez in weekend, si nici in zilele care se termina in "i".
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

08 Mai 2008, 20:52

Prima zi...hmm...Am luat masina de la Ploiesti, proaspat adusa din Spania cu 6000 km la bord.
In primele 10 minute am fost ocupat sa-mi gasesc locul ideal, dupa care inca 10 minute am fost ocupat cu butoane.
Dus la OMV, alimentat si hai spre casa. Am incercat spre Paralela 45 cum fuge. Impresionant! :D La 210 km/h mi-am zis ca ajunge, am facut o alegere buna!
Ajuns acasa, am inceput deja sa ma gandesc cam ce as putea face cu ea sa arate si sa fuga si mai tare! :lol:
De atunci (oct 2007) cu asta ma ocup! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

08 Mai 2008, 20:57

ace117 scrie:
Prima zi...hmm...Am luat masina de la Ploiesti, proaspat adusa din Spania cu 6000 km la bord.
In primele 10 minute am fost ocupat sa-mi gasesc locul ideal, dupa care inca 10 minute am fost ocupat cu butoane.
Dus la OMV, alimentat si hai spre casa. Am incercat spre Paralela 45 cum fuge. Impresionant! :D La 210 km/h mi-am zis ca ajunge, am facut o alegere buna!
Ajuns acasa, am inceput deja sa ma gandesc cam ce as putea face cu ea sa arate si sa fuga si mai tare! :lol:
De atunci (oct 2007) cu asta ma ocup! :wink:


Din ce am vazut pana acum pe forum, te-ai ocupat bine de ea Ace, din ultimele poze pe care le-am vazut arata BESTIAL!!! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

08 Mai 2008, 21:04

:lol: :lol: Mersi PapaGiorgio!
Singura problema este ca niciodata nu pot sa zic ca da, este gata, atat si nu mai mult!
Totdeauna este loc de mai bine, probabil asta e farmecul tuningului. :D
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

08 Mai 2008, 21:49

Pana acum se pare ca am fost cel mai crizat. Dupa ce am avut ceva dubii cum ca masina nu este comanda mea, deoarece venise prea devreme si existau niste neconcordante intre ce a zis dealerul si cum s-au intamplat lucrurile. Cand m-am dus sa iau masina nu imi venea sa cred, parca nu vroiam sa ies din sowroom. Tind sa cred ca sunt un sofer bun (foarte bun as spune de unul ca ace117, data fiind activitatea lui de pilot) dar dupa cateva zile prietena (ca si sotie) mi-a zis sa ma calmez odata si sa tratez masina ca pe o masina nu ca pe un bibelou. Mi-au trebuit vreo 4 luni sa imi treaca sentimentul asta.
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

09 Mai 2008, 07:25

razmih scrie:
Pana acum se pare ca am fost cel mai crizat. Dupa ce am avut ceva dubii cum ca masina nu este comanda mea, deoarece venise prea devreme si existau niste neconcordante intre ce a zis dealerul si cum s-au intamplat lucrurile. Cand m-am dus sa iau masina nu imi venea sa cred, parca nu vroiam sa ies din sowroom. Tind sa cred ca sunt un sofer bun (foarte bun as spune de unul ca ace117, data fiind activitatea lui de pilot) dar dupa cateva zile prietena (ca si sotie) mi-a zis sa ma calmez odata si sa tratez masina ca pe o masina nu ca pe un bibelou. Mi-au trebuit vreo 4 luni sa imi treaca sentimentul asta.


:lol: :lol: :lol:
Foarte tare, pentru ca si eu am trait acest sentiment. Nevasta-mea a procedat la fel cu prima masina, de care eram nedezlipit. Cert e ca si acum mai are momente cand imi zice ca exagerez cu masina, ca tin prea mult la ea... :oops: :lol: , de aceea am luat masina galbena! :lol:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
Attractive
Marius
Mesaje: 438
Membru din: 19 Mar 2008, 10:07
Localitate: Bucuresti

09 Mai 2008, 08:50

Prima zi cu seatul meu ..... hmmm.....
Sentimentul este foarte asemanator cu acela cand reusesti ptr prima data in viatza sa iti faci nevoile la toaleta si nu in drumul spre ea :lol:
Sa nu se inteleaga gresit.... adica mandru si sigur pe mine :D
Seat Leon 1.9 TDI 1M <- VÂND -> http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=13822
POWERED BY ASPAD - 140 CP, 300NM
Imagine
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

09 Mai 2008, 09:15

Sentimentul este foarte asemanator cu acela cand reusesti ptr prima data in viatza sa iti faci nevoile la toaleta si nu in drumul spre ea

:laughing2:
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

09 Mai 2008, 11:31

Eu nu pot sa spun de prima zi decat ca in fiecare zi in masina mea ma simt ca in prima zi... :wink:
 
Avatar utilizator
el_ovy
HVN
Mesaje: 917
Membru din: 29 Noi 2007, 14:19
Localitate: Bucuresti

12 Mai 2008, 14:30

Pai am mers dimineata si am vazut-o, iar pe la 4 am fost sa o iau. De atunci toata seara am fost in transa... Nu se intelegea nimeni cu mine. :lol: Nici nu imi venea sa cred ca e a mea... :D Dar in fiecare zi ma uit la ea si o admir... :P
Seat Leon (1P) 2008 1.6 102cp Candy White
 
Avatar utilizator
adrian1
Mesaje: 230
Membru din: 10 Mar 2008, 11:09
Localitate: bucuresti
Contact:

12 Mai 2008, 16:13

Ovy aprob ce ai zis tu, si eu o admir in fiecare , in prima zi aveam niste emotii de imi tremurau genunchii cand am urcat prima oara, imi era frica efectiv sa o scot din showroom, extaz total, si acum in fiecare zi cand o vad imi dau seama ca fara sa vreau zambesc :D
Oriunde merg si orice fac, in fata vad doar rosu-alb / Sufletul meu e colorat, in alb si rosu, rosu-alb !
SOLO DINAMO!
-------------------------------------------------
Leon 1,4 100 cai frumosi :P, Candy White& Beautiful
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori