Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

06 Iun 2008, 14:02

Florin&David scrie:
Prima zi.
Am luat-o pe la 15.00 intr-o joi. Aveam si Logan-ul acasa.
Am adus-o si am parcat-o exact langa Logan, ambele cu fata spre strada.
Leon-ul alb il aveam pe Desktop inca din ziua in care am hotarat sa-l iau.
Pustiul meu vedea zilnic masina pe calculator. De fiecare data cand il deschidea. Are 3 ani si 4 luni.
Merg, impreuna cu sotia, sa-l iau de la gradinita. Iesim si vede masiniile, Reactie:
- TATI UITE MASINA ALBA FRUMOASA, aratand spre Leon.
- ASTA E MASINA MEA, tot Leon.
- ASTA NU IMI PLACE, ESTE URATA, Logan-ul.
Binenteles ne-am urcat cu totii in ea si ne-am plimbat si am aratat-o familiei, fratiilor si la o parte din prieteni.
La ora 22.30 am ajuns acasa dar parca nu-mi venea sa cobor. Tot mai vroiam sa ma plimb.
Acum dupa 20 de zile simt acelas lucru. Imi vine foarte greu sa cobor din ea.
Sa ne traiasca .............


Foarte tare faza cu ala mic! Sa va traiasca! Si voi pe langa el!
Si eu la fel simt pentru al meu Leon, manca-l-ar tata pe el!!!! :D
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

06 Iun 2008, 14:27

Iti dai seama cum m-am simtit eu.
Am facut ceva de genul:
YES.
AM FACUT O ALEGERE BUNA.
DACA L-AM MULTUMIT IN TOTALITATE PE PICI DE MAMA-S AMA OCUP MAI TARZIU. :lol:
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
Smokerson
Mesaje: 134
Membru din: 17 Iun 2008, 10:26
Localitate: Bucuresti

24 Iun 2008, 17:26

La mine povestea a inceput cu un telefon, care m-a trezit din somn : ce culoare vrei sa fie masina? Am zis prin somn c trebuie sa fie MUSAI alba si am adormit la loc :lol: Abia cand m-am trezit am realizat ce se intamplase, nici nu stiam ca e vorba de Leon :oops: Dar si cand am aflaaat....am chitzait de cred ca m-au auzit toti vecinii. Au urmat 2 luni, 2 saptamani si 6 zile :shock: de asteptare crunta....iar cand a venit....am fost in maxim contratimp, era seara si eu de dimineata trebuia sa plec la un event la Tg Mures....simteam ca mor de ciuda efectiv, ca nu apuc sa ma bucur de ea cum trebuie...Tot nu am rezistat si am iesit la o plimbarica.....initial am zis ca stau o ora dar am stat 7 :oops: ....pur si simplu nu imi venea sa cobor din ea....asa ca am anulat planurile initiale de calatorie si am plecat eu frumos cu leutul la Mures...nici nu stiu efectiv cum au trecut orele alea, stiu doar ca nu imi venea sa ma dau jos din ea :D :D :D
Squirrels are just rats in cuter outfits!!
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 13:52

De mult nu a mai postat nimeni in aceasta arie si eu sunt chiar curios....din toti noii utilizatori de pe ClubSeat nu a simtit nimeni ceva deosebit in prima zi cand si-a condus Seatul?
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

14 Oct 2008, 13:55

ba da!
am mers cu seatul in prima zi ... pana cand a trebuit sa opresc ...
am simtit .... inca putin si ma udam tot. noroc ca era noapte ... si un pom langa drum!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
francy
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 13:55

nu ca noi ! mie-mi tremurau mainile in prima zi ...bine dar eu nu-s normala :P
 
Avatar utilizator
Bamse
Moderator
Mesaje: 6512
Membru din: 20 Mai 2008, 13:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

14 Oct 2008, 15:23

frumoase emotiile astea ale voastre, din pacate eu nu prea am simtit ca e masina mea decat dupa vreo 2-3 luni! :D
dar acum incepe sa imi placa foarte mult gargareaua mea!
si important este ca nu mai caut cartea de parcurs in torpedou!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

14 Oct 2008, 15:35

pai eu ce sa zic de vreo 8 ani de cand am permisul tot mam perindat prin fel si fel de masini,mai bune sau mai proaste dar niciuna luata cu 0 km,dar am decis sa imi iau masina noua,mi-a placut seat atat de mult incat in ziua cand mam hotarat mam si dus sa o platesc,peste 2 zile ma duc sa o iau,eram atat de emotionat de parca era prima oara cand puneam piciorul intr-o masina,credeti-ma ca toata ziua si toata noaptea mam plimbat ca un nebun unde vedeam cu ochii,a doua zi la servici am scos toata firma afara sa imi vada colegii masina,ce sa mai emotii care nu se pot exprima in cuvinte...I LOVE SEAT...Imagine
 
Avatar utilizator
crysu
the yellow one
Mesaje: 878
Membru din: 27 Aug 2008, 12:37
Localitate: Bucuresti (ex Craiova)

14 Oct 2008, 18:41

la mine a fost in felul urmator:

cu 2 zile inainte: 'Puiu ne luam si noi masina? raspusul a fost prompt NUUU' :(...
cu 1 zi inainte aceaisi intrebare acelasi raspuns .. pana pe la ora 16:00 cand vine socru-meu de la servici si din vorba in vorba aflam de oferta Seat (el avand un Seat Cordoba)... ne ridicam amandoi asa frumusel de la masa si plecam spre dealer fara sa zicem o vorba... dupa vreo 3 ore ne intoarcem si incep discutiile .... discutam noi si ajungem la concluzia "Daca imi place o luam altfel nu" (eu eram mort dupa Leon.. mai ales dupa test drive)...
ziua comenzii: ne ducem la dealer si incepem sa vorbim ... in showroom era un Leon alb stock... o vede sotia si "Asta nu imi place"... a cazut cerul pe mine ... in sfarsit ne apucam noi sa vorbim si vine cineva la dealer cu un Leon FR galben... cum discutam noi asa cu dealerul o vad pe sotie uitandu-se fix la FR-ul care tocmai venise... o intreb ... "Ce este? De ce te uiti asa?"... raspunsul "Exact ca aia o vreau"... moaaaa...eram in culmea fericirii... facem comanda si ne zice dealerul ca tre sa asteptam cam 4 -5 zile .... aceste 4 -5 zile au fost cele mai lungi

ziua in care am luat masina ... nu prea imi aduc aminte ce s-a intamplat in ziua aia stiu doar ca m-am plimbat de nu mai stiam de mine ... am consumat cam un rezervor de benzina... am ajuns acasa pe la 5 dimineata dupa ce in prealabil au vazut-o toti prietenii mei ... cand am ajuns acasa nu imi venea sa ma dau jos din ea ...

prezent: si acum ma simt ca in prima zi... e masina mea... cand te urci in masina faci ce iti zic eu sau te dai jos... nu mananci, nu fumezi, nu bei suc....

:)
Actual: Toyota Avensis T28 1.8 CVT
In trecut: Seat Leon 1.6
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

14 Oct 2008, 21:01

Cand m-am urcat prima oara in Leon-ul meu proaspat cumparat, am stat vreo zece minute sa-mi gasesc pozitia ideala de condus, sa ma obisnuiesc cu comenzi.
Dupa care i-am dat 210! :lol:
De atunci, fiecare zi cand o scot la plimbare e un eveniment fericit pt mine. :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
razmih
Mesaje: 691
Membru din: 18 Ian 2008, 09:39
Localitate: Bucuresti/Peris

15 Oct 2008, 08:19

@crysu: asa este si la mine. Si cel mai mult ma crizeaza trantitul usilor. Ultima oara mi s-a intamplat sambata, cand m-am luat de prietena mea ca vroia sa isi puna picioarele pe bord (asta dupa vreo 7 ore de mers). Imi zice "nu vrei mai bine sa ma dau jos din masina?". Nu mai spun ca e ca in reclama aia: "ce bine ca avem si noi masina noastra", asa e la ea, la mine e "masina mea" (desi e luata impreuna) si ma taxeaza de multe ori pentru chestia asta :D :lol:

Cat despre sentimentul din prima zi, dispare mai mereu cand circul in orasul asta cretin, dar de cate ori prind un drum afara (si mai ales unul de munte) revine sentimentul de nu se poate :D
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

15 Oct 2008, 12:23

:D :D :D
Mie cand imi tranteste cineva usa la masina simt ca ma ia cu furnicaturi pe sira spinarii...apoi ma calmez...pana la urmatoarea isprava. Am patit asta cu sotia (pe care am invitat-o politicos sa faca asta cu masina ei), dar si cu altii...nu e bai, acum am prins curaj si le atrag atentia.
De fumat in masina nu poate fi vorba, de mancat sau baut un suc...cu mare atentie...
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
crysu
the yellow one
Mesaje: 878
Membru din: 27 Aug 2008, 12:37
Localitate: Bucuresti (ex Craiova)

15 Oct 2008, 12:33

PapaGiorgio scrie:
:D :D :D
Mie cand imi tranteste cineva usa la masina simt ca ma ia cu furnicaturi pe sira spinarii...apoi ma calmez...pana la urmatoarea isprava. Am patit asta cu sotia (pe care am invitat-o politicos sa faca asta cu masina ei), dar si cu altii...nu e bai, acum am prins curaj si le atrag atentia.
De fumat in masina nu poate fi vorba, de mancat sau baut un suc...cu mare atentie...


mancat si baut suc nici nu incape vorba ... de fumat nici atat ca nu am scrumiera.. iar bricheta ma gandesc serios sa o inlocuiesc cu altceva ... de scos nu merge ca da urat acolo... cat despre usi se stie de la inceput ca tre sa le inchizi finut... de fapt nu am avut probleme din cauza asta... sa vezi distractie acum cand o sa ia si sotia permis ... "Inainte nu imi placea sa conduc ... da acum abia astept sa iau permis"... vorbele ei... 'om trai si'om vedea.... :)
Actual: Toyota Avensis T28 1.8 CVT
In trecut: Seat Leon 1.6
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

15 Oct 2008, 13:10

mancat si baut suc nici nu incape vorba ... de fumat nici atat ca nu am scrumiera.. iar bricheta ma gandesc serios sa o inlocuiesc cu altceva ... de scos nu merge ca da urat acolo... cat despre usi se stie de la inceput ca tre sa le inchizi finut... de fapt nu am avut probleme din cauza asta... sa vezi distractie acum cand o sa ia si sotia permis ... "Inainte nu imi placea sa conduc ... da acum abia astept sa iau permis"... vorbele ei... 'om trai si'om vedea.... :)[/quote]


:D :D :D
Am trecut prin asta...cand si-a luat nevasta-mea carnet am zis: ori la bal, ori la spital! Chestia e ca zapacitei ii place la nebunie sa conduca, si-a capatat o independenta si asta ma bucura, am si eu acum mai mult timp pentru mine (si berile reci din frigider!!! :roll: :roll: :roll: ). Mult succes! :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

16 Dec 2008, 15:42

Prima zi cand am fost sa imi iau masina. Dupa 3 luni de asteptare am facut pana prostului. (am ramas fara benzina) chiar la 50 de metri de benzinarie.
Nu o sa uit prima zi cu seatul niciodata.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 32 vizitatori