Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8628
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

01 Noi 2012, 18:41

salutare ! bineinteles ca se tine intalnirea, urmareste topicul sau chiar clubseat romania pe facebook.

prezentarea masinii tale o faci in aria : Leon > Leon 1P > Leonul tau 1P.
 
Avatar utilizator
Geo_DMG
Mesaje: 817
Membru din: 15 Dec 2011, 21:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

01 Noi 2012, 22:38

Razvan.Pascu scrie:
Salutare si bine v-am gasit,

Inainte sa va povestesc cum a fost prima zi cu Seat-ul meu o sa va spun 2-3 lucruri despre mine si despre masina pentru ca sunt bobocel.
Am cautat un topic de prezentare dar nu am gasit (posibil sa-mi fi prins eu urechile prin meniul forumului).

Eu - Razvan, 24 ani, cetatean al capitalei, it-st de meserie.
Imi place Seat-ul dupa primul drum cu un Leon FR pana la BV si retur :drive .

Masina - Seatu' lu' Remus .. Cred ca o stiti toti :D

Cum am ajuns eu proprietar (pe scurt).
- Am studiat, analizat, scotocit Autovit-ul pana am vazut masina, l-am sunat pe Remus imediat - ora de intalnire 9 - loc Constitutiei.
- Vazut, placut, stresat Remus sa nu o dea altcuiva.

Primul drum - Piata Sudului - Pipera.
Prima zi - Cea mai fericita din viata mea :yah


Acum ca mi-am facut cont o sa incerc sa am si ceva activitate (intalniri+bere, bere, gratare + bere si ce alte activitati mai aveti voi).
Numar actual - B-xx-RGP

Va salut si ne vedem maine daca se tine intalnirea :cheers


salut Razvan si bine ai venit! threadul de intalniri este viewtopic.php?f=11&t=395&st=0&sk=t&sd=a&start=5925 si adauga in lista ta de fb si http://www.facebook.com/pages/Clubseate ... 28?fref=ts ca mai discutam si pe acolo...te asteptam
On Seat Leon 2.0 TDI Sport-Up [BKD]
_______________________________
Ex Vw Golf V 2.0 TDI SportLine [BKD]

viewtopic.php?t=11603
 
Avatar utilizator
playmo
Mesaje: 554
Membru din: 27 Mai 2012, 01:06
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

03 Dec 2012, 04:00

Prima mea zi...
Prea greu de descris, in primul rand pentru ca Iulian (fostul proprietar) mi-a dat ceva emotii postand pe aici ca nu o mai da, asta dupa ce batuse palma cu mine.

Pe scurt, primul drum din Timpuri Noi (de unde sta el) pana in Chitila (la mine :tongue ) a avut loc la ora de varf, iar cu 2 minute inainte sa ajung acasa, s-a aprins becul de la benzina! Habar nu aveam de sunetul pe care il scoate cand se aprinde un bec si am luat o mare sperietura! La ce incantata eram ca era a mea, ca ma plimbam cu ea si ca puteam face orice fix numai la rezervor nu m-am gandit ca poate nu mai are saraca benzina :yh .

Mai tarziu, in aceeasi zi, dupa ce a primit un plin si o baie nu cred ca am avut o noapte sau o zi intreaga de stat in ea cu orele.. Cred ca la mine treaba se intinde pe luni de zile. Dovada ca in curand implinesc 20 000 km cu masina in 5 luni :tongue . Si tot nu m-am saturat si nici nu cred ca se va intampla prea curand..
Every day I see my dream.. Leon 1M 2003 TopSport 1.8 20vT
 
Avatar utilizator
catalinutzu
Mesaje: 1514
Membru din: 12 Oct 2008, 22:55
Localitate: Bucuresti(Ferdinand fost Dimitrov)
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

03 Dec 2012, 14:37

Spiritul pur sange latin ,face din ce in ce mai multe ''victime''
Se pare ca suntem tot mai prinsi ca intr-o capcana
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))
 
Avatar utilizator
andistirbu
Mesaje: 270
Membru din: 25 Dec 2012, 12:21
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

06 Ian 2013, 12:22

Prima zi am luat masina de la dealer si m-am oprit in benzinarie pt ca ma orbea un beculetz galben dupa care m-am dus acasa sa le-o arat alor mei :bounce:
Seat Leon 1M AZD

ex. VW Golf III 1,4 Benzin+GPL
 
Reason
Mesaje: 1
Membru din: 19 Iun 2013, 12:28

Re: Prima zi cu Seatul tau !

28 Iun 2013, 02:06

In primul rand salut si bine v-am gasit ;)

Inainte de a va spune cum a fost prima zi cu Seat-ul meu o sa va spun cateva lucruri despre mine si cum am am ajuns sa iubesc Seat-ul :)
(scriu aici despre asta ca nu prea am gasit unde ne si putem prezenta, sau poate nu am cautat eu peste tot )
Facand rost de niste bani pentru o masina, am inceput cautarile.. parcuri auto, site-uri si targuri.. insa parca nimic nu a fost pe gustul meu.. dar intr-o zi cand chiar nu mai stiam ce masina sa imi iau, primind atatea pareri de la priteni cu ,,ia-ti masina aia ca e asa, sau cealalta ca e mai buna,, am trecut pe langa un Seat TOLEDO.. si din aceea zi m-am indragostit de Toledo, a fost dragoste la prima vedere :D
Si asa a inceput cautarea unui Toledo, de preferat gri care dupa cateva zile l-am si gasit..
Iar ieri si azi, dupa multeeee drumuri pentru acte, in sfarsit le-am finalizat si a devenit a MEA :D
(in curand si poze)
Normal, azi toata ziua (sau mai bine zis ieri, ca acum e 3 noaptea ) am petrecut-o in masina :yah
:hi
 

 
claudiu13
Mesaje: 20
Membru din: 29 Mar 2012, 00:59
Localitate: pitesti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

28 Iun 2013, 17:38

in prima zii ma intorceam cu masina de la craiova de unde o achizitionasem si un tir era sa ma ia frontal :))))) cu siguranta nu voi uita niciodata aceasta masina ....
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

28 Iun 2013, 22:12

In prima zi.. a fost la 3 luni distanta dupa ce mi-am luat masina ( am fost perseverenta si am dat de 3 ori de permis.. asa.. ca sa fiu sigura.. si de draci ca sa nu dau 200 euroi spaga la hoti). Treceam cu ciuda pe langa ea, nici nu ma uitam la ea, ii pusesem gand rau - s-o vand daca nici de data aia nu luam carnet. A dat Domnu' si am luat si eu carnetul ( in iarna- cand intrase in vigoare cauciucurile de iarna si nu era nici dracu pe drum spre deosebire de sezonul italienilor de august- care mi-au mancat ficatii).
Primul drum.. la shoping ( ca mi se golise frigiderul...), ce sa spun.. tremurau genunchii de emotii, a murit de vreo 2 ori motorul..pana m-am imprietenit cu ambreajul de benzinara. Cu masina scolii eram mai viteaza, cu a mea..imi era mila sa o turez, si multe altele.. cu timpul am inceput sa o iubesc, dar nu stilul ala de stat pe langa ea, gadilit butoane,m-am adaptat din mers. Abia dupa vreo 2000 de km am fost sigura pe ea si i-am invatat si ce face fiecare butonas. Acum nu imi pot imagina cum am putut sa stau atata fara masina, imi place foarte mult sa conduc si cred ca daca as mai avea un sofer in familie.. as face criza de nervi, nu las pe nimeni pe locul meu.
 
Avatar utilizator
RicheE
Mesaje: 95
Membru din: 09 Iul 2013, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

14 Iul 2013, 15:58

Prima zi...ieri...o zi calduroasa de iulie...de la 11.00 AM pana la ora 2.30 AM nu m-am dat jos din ea decat sa alimentez, sa beau o cafea si sa mananc...din pacate oboseala si-a spus cuvantul si m-a trimis in pat :x

Oficial sunt membru cu acte in regula club seat :yah voi reveni cu poze ale micutului meu lion king dupa ce il voi inmatricula pe Bucuresti! :drive
#BlooTheOneAndOnly

SEAT LEON 1P, 2.0 BKD, 2008
Ex: LEON 1M, 1.9 ASV(x2) 2000/2003
Eu am cai putere!Tu ce ai?Ponei?
 
Avatar utilizator
CRyS`
Mesaje: 271
Membru din: 16 Sep 2010, 09:26
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

30 Ian 2014, 14:03

Saaalut !

Desi am userul inca de prin 2009/2010 ... abia acum postez ca si posesor de Seat.

Masina: Seat Leon (an 2001) motorizare 1.6 16V
Dotari: in afara de motor, cutie viteze si 4 roti mai are : clima, geamuri si oglinzi electrice & rabatabile, volan reglabil pe 2 directii, muzica de fabrica ce se aude super bine, o evacuare de la jumatate schimbata, "csenoane" ce am sa le scot, etc. Nu stiu ce editie este dar este ... Eu sunt SUPER MULTUMIT DE EA!

Prima zi cu Leon: in prima zi am pus benzina de 100 ron si am mers fix 130 km ... invatat sa pun de 100 ron motorina si sa merg 300 km :bounce: avand in trecut 1.5 dCi. Prima zi a fost... fantastica ! In afara de a merge pe la birou putin in rest am stat numai in ea, mi-am plimbat prietenii, m-am laudat cu noua achizitie, am mers ca un tampit prin Iasi ( ca in Need For Speed ), pe la semafoare doar vrum vrum vrum ...

Atat pt moment ... :cheers
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Mesaje: 8628
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

30 Ian 2014, 14:09

pai fix pentru ca ai mers tare, de asta ai mers doar 130 km :)

fa un thread de prezentare al masinii cu poze, descriere, etc
 
Avatar utilizator
CRyS`
Mesaje: 271
Membru din: 16 Sep 2010, 09:26
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

30 Ian 2014, 14:58

:drive Trebuie sa invat sa conduc benzina,ca eram obisnuit cu dieselul, sa il calc !

Voi face :drive
 
Avatar utilizator
georgegeo77
Mesaje: 9
Membru din: 14 Feb 2014, 00:02
Localitate: Bucuresti-Valcea

Re: Prima zi cu Seatul tau !

22 Feb 2014, 14:17

Prima zi cu Ibiza
Ziua aia a fost foarte norocoasa ,am plecat cu 2500 euro pe card initial sa vad un polo 6n2(rezistenta masina) ajuns in Sibiu, persoana cu care trebuia sa ma vad venea direct di Germania cu o Ibiza pe platforma(comandata de altcineva)...am vazut polo, dar am aruncat ochii si la Ibiza de pe platforma (imi facea cu ochiul, dragoste la prima vedere) cand am intrebat de ea ...mi-a zis ca e deja adusa la comanda .
Asa ca am plecat urmand sa revin sa mai vad un polo care era pe drum catre Sibiu...si dupa o ora am fost sunat ca tipul pentru care era adusa Ibiza nu o mai vrea (motive estetice )...din momentul ala am stiut ca Ibiza e a mea :-).
Primul drum a fost de la Sibiu la Rm. Valcea ...consum 6.4 % , stabilitate f buna ...si toti cei 101 caluti au galop,at pe toata Valea Oltului...si uite asa de o saptamana si ceva am Ibiza cu :climatronic, abs, esp, senzor ploaie, sistem audio original plus in spatiul de sub el suport de 4 cd, oglinzi incalzite si rabatabile electric, volan piele ...urmeaza cruise control, schimbat senzor temperatura vaporizator, si placute frana ...in rest sper multi km fara probleme majore
PS .Multumesc colegilor de forum pentru ajutor ..Al Bandy si Cosmin (SB)

Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk
Ibiza...2002...1.4 16v 101 cp
Plus instalatie GPL- Stag 200 cu injectoare Hana
 
Avatar utilizator
tekolinooo
Mesaje: 947
Membru din: 15 Mai 2013, 18:42
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

22 Mar 2014, 13:53

La mine a fost amuzant, abea luasem permisul( maxim o saptamana ) , eram entuziasmat pentru ca mai vazusem masina inainte, am zis ca mi-a pus Dumnezeu mana in cap ( aveam volan piele,scaune sport,clima,radio cd, tot ce trebuia :yah ) . Nu stiam prea mult ce-i ala "seat" , dar m-a convins repede calitatea si tinuta de drum.. Mai condusesem ocazional un C4 Coupe din 2007 ( al mamei mele) dar.. nu se compara.

Am plecat singur cu masina dupa ce am cumparat-o, direct acasa, m-am laudat la mama :)) Am dat o tura in oras sa fac "treburi" pe care ar fi trebuit sa le faca mama ( doar ca sa ma plimb :)) ) . Am facut taxi cu toti prietenii, bineinteles, asa cum patesc toti care iau permisul. N-am apucat sa ma bucur prea tare, am plecat o saptamana din tara si i-am lasat masina tatalui meu, sa se joace si el cu ea :)) Cand m-am intors, tata mersese aproape 2000 de km cu ea in 7 zile :drive Nu mi-a venit sa cred, si nici lui, cat de bine se poate misca o masina care nu pare a fi premium.

Mi-a lasat o super impresie, de curand am facut 10000 km cu masina, si nu ma pot dezlipi de ea \:D/ . Masini de masini, nu jucarii :D :drive
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori