Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

10 Noi 2015, 16:29

asa cum am anuntat aici (viewtopic.php?f=1&t=21277) urmeaza sa apara noutati la site/platforma/forum. printre schimbarile pe care le avem in vedere:
- nou look
- responsive design
- compatibilitate tableta/mobil
- sectiune tutoriale/manuale ClubSEAT, stocate local

daca aveti sugestii sau orice observatii, puteti sa le mentionati
 
Avatar utilizator
Vlad.
Mesaje: 1149
Membru din: 26 Feb 2012, 18:24
Localitate: Targu Mures/Cluj-Napoca

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

10 Noi 2015, 19:39

Daca as avea o propunere, vis-a-vis de compatibilitatea pt mobil, as dori sa fie cumva optimizat forumul si pt platformele Windows Phone si Blackberry 10 OS.
Eu unul le folosesc pe ambele, si majoritatea forumurilor sunt optimizate doar pt Android/iOS.
Actual: 2007 Audi A4 2.0 TDI 170 hp / 1997 Honda Prelude 2.0i 133+hp
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB
 
Avatar utilizator
RD-Woo
Mesaje: 515
Membru din: 03 Aug 2015, 23:18

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

10 Noi 2015, 20:09

gamer555 scrie:
daca aveti sugestii sau orice observatii, puteti sa le mentionati

Optiunea multi-quote daca va fi implementata pe actuala platforma reprezinta un mare avantaj.
si poate reusim sa trecem pe o varianta de host pt server cu stocare proprie, intrucat majoritatea site-urilor ce ofera acest serviciu in sistem free au cateodata grave erori...
am urcat in urma cu cateva zile cateva fisere pe postimage si deja nu mai pot fi vizualizate.. :(
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

10 Noi 2015, 20:47

RD-Woo scrie:
gamer555 scrie:
daca aveti sugestii sau orice observatii, puteti sa le mentionati

Optiunea multi-quote daca va fi implementata pe actuala platforma reprezinta un mare avantaj.
si poate reusim sa trecem pe o varianta de host pt server cu stocare proprie, intrucat majoritatea site-urilor ce ofera acest serviciu in sistem free au cateodata grave erori...
am urcat in urma cu cateva zile cateva fisere pe postimage si deja nu mai pot fi vizualizate.. :(
Vlad. scrie:
Daca as avea o propunere, vis-a-vis de compatibilitatea pt mobil, as dori sa fie cumva optimizat forumul si pt platformele Windows Phone si Blackberry 10 OS.
Eu unul le folosesc pe ambele, si majoritatea forumurilor sunt optimizate doar pt Android/iOS.


multi quote merge deja, cand dai post reply te duci in partea de jos si apesi quote pentru fiecare post in parte. da, probabil pe vbulletin sau alte platforma e mai usor, dar ideea e ca il ai si aici (in versiunea curenta).
cat despre hosting, luam in calcul, dar spatiul urias costa... apasati butonul ala din colt cei care sustineti asa ceva :))
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

11 Noi 2015, 20:28

Mereu e loc de mai bine, e clar. Insa multe din upgrade-uri nu se pot face fara sustinerea voastra, a celor pasionati.

Nu venim cu mana intinsa si nu condamnam neimplicarea, dar, daca apreciati ca forumul asta v-a fost de ajutor, daca ati gasit un sfat, o parere utila, daca v-ati facut prieteni la intalnirile Club SEAT, daca ati castigat premii sau ati primit reduceri cu ajutorul Club SEAT, acum e momentul sa va aratati sustinerea. Stim ca o avem deja pe cea spirituala, insa ne-am bucura daca veti fi alaturi de noi si in alte privinte. Cu putin suport material.

Ne dam peste cap sa implementam niste chestii care vor fi in beneficiul tuturor. Vor da o noua infatisare comunitatii Club SEAT Romania. La propriu si la figurat. Asa ca poate va impiedicati de butonul galben din coltul dreapta sus al primei pagini. Din intamplare. Cu cat va tine punga si constiinta. Ne bucuram daca strangem si de-un bilet de tramvai.

Imagine

:hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
samson
Mesaje: 1697
Membru din: 29 Ian 2009, 21:30
Localitate: Onesti

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

11 Noi 2015, 22:41

Cosmin scrie:
....... daca v-ati facut prieteni la intalnirile Club SEAT, daca ati castigat premii.....
......Ne bucuram daca strangem si de-un bilet de tramvai


Hai ma ca stim de "gluma"si aveam si o musca pe caciula....am donat si eu de niste bilete. Daca s-ar putea si o confirmare...nu stiu sigur daca s-a facut transferul.
PS: am crezut ca ai plecat din tara si nu ai net... :glasses
Altea Stylance 5P..... 2.0TDI .... 180hp/400Nm ___ viewtopic.php?f=79&t=10026
Ssssssseat Ibiza 6L ..... 1.4TDI ..... 75hp+ ___ viewtopic.php?f=33&t=3910
Manual Altea http://www.mediafire.com/?27wgzlzn4ihedlc
DIY-uri.... http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=84&t=12486
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

11 Noi 2015, 23:10

O sa posteze Gamer o lista cu cei care au donat :hi
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L

 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

11 Noi 2015, 23:43

Domle butonu ala nu merge,unde pot sa dau un sms :D

Sent from my HTC One using Tapatalk
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

12 Noi 2015, 11:10

Stefan, nu am plecat inca in varfu' muntelui. Inca :) Doar mizeriile zilnice. Iti multumesc ca te-ai gandit :hi

Dragilor, orice contributie e binevenita. Ne bucuram de oricat, pentru ca tot efortul e pentru noi, ca si comunitate. Va multumim celor care si-au rupt de la gura si speram sa ne ridicam si sa ne mentinem la inaltimea asteptarilor voastre. Stati pe aproape. :hi
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
gamer555
ClubSEAT Admin
Subiect Autor
Mesaje: 8629
Membru din: 09 Aug 2008, 17:12
Localitate: Bruxelles / Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

12 Noi 2015, 11:31

pt cine nu vrea sa se complice cu butonul dar vrea sa faca un gest, sa ma traga de maneca si dau detalii pentru variante alternative ;)

asteptam si propunerile ;)
 
Avatar utilizator
Mylux
Mesaje: 5061
Membru din: 31 Dec 2010, 15:14
Localitate: Cavnic / Baia Mare/ Maramu'
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

12 Noi 2015, 19:28

Parerea mea este ca se poate posta direct un cont(doua)bancar si asta ar mai fi o varianta,zic eu... :hi
EX: LEON 1.4 16V Kit FR
MM 07 ZZR

''Life Is Not A Single Player Game''.
 
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

13 Noi 2015, 17:36

O sa-ti apara o tranzactie... :hi
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
 
Avatar utilizator
clinlin
Mesaje: 245
Membru din: 07 Noi 2013, 11:58
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri imbunatatiri platforma ClubSEAT.eu

18 Noi 2015, 11:33

Eu am un server fizic la Easyhost. Daca imi ziceti care este necesarul pentru hosting (CPU, storage, bandwidth) poate este loc sa punem forumul acolo. Altfel, voi contribui cu bani, dar as vrea sa stiu daca e vreun buget total estimat pentru schimbarile astea.

Intr-o lume ideala mi-ar placea sa trecem la vBulletin, dar cum licenta e $250... Si habar n-am ce efort e necesar pentru migrarea datelor existente in phpBB sau daca e posibila treaba asta. Dar pot investiga daca e cazul :)
Seat Leon FR '14, 2.0TDI 220CP / 460Nm

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 43 vizitatori